Црвена звезда у Лиги шампиона, рачунар "бира" осам ривала

Uros Spajic (R) of Red Star celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League play-offs between Red Star and BodoGlimt in Belgrade

Звездин капитен Урош Спајић (десно) прославља са саиграчима гол за 2:0 против Боде Глимта Source: EPA / MARKO DJOKOVIC/EPA

Get the SBS Audio app

Other ways to listen

Најтрофејнији српски клуб у реваншу плеј-офа победио Боде Глимт (2:0) и пласирао се међу 36 европских клубова који ће учествовати у новом, редизајнираном формату Лиге шампиона. Жреб у Монте Карлу први пут у историји ће обавити специјални софтвер у чији интегритет УЕФА има пуно поверење.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су у реваншу плеј-офа победили норвешки Боде Глимт са 2:0.

Звезда је повела у 26. минуту голом Бруна Дуартеа из пенала, а коначних 2:0 поставио је капитен Урош Спајић у 59. минуту.

После пораза у гостима од 2:1, Звезда је у реваншу, пред 45.000 навијача у Београду, била боља и заслужено стигла до четвртог учешћа у Лиги шампиона у последњих седам година.

Лига шампиона се од ове сезоне игра у потпуно измењеном формату. Клубови неће бити подељени у групе, већ ће електронским путем сваком од 36 учесника бити одређено осам противника с којима ће играти.

Тако, жреб у Монте Карлу биће први у историји који ће обавити специјални софтвер, у чији интегритет УЕФА има пуно поверење.

Ђере мучио Ђоковића, па се повукао

А, српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у треће коло УС Опена, пошто му је сународник Ласло Ђере предао меч при резултату 2:0 у сетовима и 2:0 у гемовима у трећем сету.

Ђере је пружио солидан отпор у прва два сета, али је због повреде морао да се повуче.

Ђоковић ће у трећем колу играти против аустралијског тенисера Алексеја Попирина, који је убедљиво победио Шпанца Мартинеза.

Ђоковић и Попирин су се састајали двапут ове године и то на Аустралијан Опену и на Вимблдону, а оба меча добио је српски тенисер резултатом 3:1.

УС Опен је завршен и за српског тенисера Миомира Кецмановића, који је у другом колу пружио јак отпор 18. носиоцу Лоренцу Музетију, али је Италијан на крају ипак славио са 3:2.