Еуро 2024: Моћна Шпанија прекинула грузијску бајку и заказала фудбалски спектакл с Немачком

Spain's Fabian Ruiz (C) celebrates with teammates after his scoring his side's second goal of the game during the UEFA EURO 2024 round of 16 soccer match between Spain and Georgia

Фудбалери Шпаније прослављају гол Фабијана Руиза (у средини) против Грузије Source: DPA / Rolf Vennenbernd/DPA

Get the SBS Audio app

Other ways to listen

Храбра Грузија водила против великог фаворита, али је у другом полувремену до изражаја дошао квалитет Шпанаца. У другом мечу осмине финала одиграном претходне ноћи, Енглеска је елиминисала Словачку после продужетака - 2:1.

Фудбалске репрезентације Шпаније и Енглеске пласирале су се у четвртфинале Европског првенства у Немачкој.

Шпанци су били убедљиви против борбене селекције Грузије и победили резултатом 4:1.

Грузини су повели аутоголом Ле Нормана, али је до одласка на полувреме изједначио Родри. У наставку је до изражаја дошао квалитет шпанског тима, који су голковима потврдили Руиз, Вилијамс и Дел Олмо.

Шпанија ће у четвртфиналу играти против Немачке. Селекција домаћина је дан раније елиминисала Данску победом 2:0, уз још једну сјајну партију и нови гол младог Мусијале.
У другом мечу јутрошњег програма, Енглеска је после продужетака савладала Словачку 2:1 и заказала четвртфинале против Швајцарске, која је дан раније избацила актуелне прваке Европе Италијане резултатом 2:0.

Енглези су до места међу осам најбољих у Европи дошли понајвише захваљујући сјајном Џуду Белингему, који је у судијској надокнади времена успео да изједначи резултат и донесе свом тиму продужетке.

Само што је почело додатних 30 минута игре мрежу Словака затреесао је Хари Кејн и тако поставио коначан резултат ове неизвесне утакмице.

После меча, Белингем је изразио задовољство што је атрактивним голом извукао свој тим из непријатне ситуације.

"Били смо на 30 секунди од повратка кући, што би значило да морамо да слушамо гомилу глупости како смо изневерили нацију. Али, онда је један шут променио све и осећај је сјајан што смо преокренули и победили", рекао је Белингем.

На Европском првенству у Немачкој, у уторак ујутро по аустралијском времену, играју се још две утакмице осмине финала.

У дербију ове рунде састају се Француска и Белгија, а затим се састају Португалија и Словенија.

Осмину финала ће у среду ујутро затворити мечеви Румунија – Холандија и Турска – Аустрија.